Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Kampionët e Europës synojnë të mbyllin llogaritë në grup me Leipzig (FORMACIONET E MUNDSHME)

Shkruar nga NEWSPORT
Kampionët e Europës synojnë të mbyllin llogaritë

Real Madrid luan sonte në orën 21:00 në Santiago Bernabeu ndeshjen e javës së dytë të grupeve në Champions League. Kampionët presin gjermanët e Leipzig për të mbyllur sa më shpejt llogaritë e grupit. Pas rotacionit në La Liga përballë Mallorca, Ancelotti do të hedh në fushë lojtarët më të mirë që ka në dispozicion por do të mungojnë Benzema dhe Militao për shkak dëmtimesh.

Formacionet e Mundshme:

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Rudiger, Alaba, Mendy; Modric, Tchouameni, Kroos; Valverde, Rodrygo, Vinicius. Trajner: Carlo Ancelotti

Leipzig (4-2-3-1): Gulacsi; Henrichs, Orban, Gvardiol, Raum; Laimer, Schlager; Nkunku, Forsberg, Szoboszlai; Werner. Trajner: Marco Rose

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga