Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Joan Laporta ka besim te Barcelona: Do luftojmë për të fituar kampionatin dhe Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Joan Laporta ka besim te Barcelona: Do luftojmë për të fituar

Në një prononcim të dhënë së fundmi për “Mundo Deportivo”, presidenti i Barcelonës ka siguruar tifozët katalanas se ekipi i tij nuk ka hequr dorë nga titujt. Laporta thotë se do të luftojnë deri në fund për të ruajtur titullin kampion.

Madje Laporta shton se Barcelona do të luftojë deri në fund edhe për Champions Leaguen, duke thënë se Xavi si trajner gjakftohtë që është, nuk do të dorëzohet.

“Ne nuk jemi dorëzuar dhe as nuk kemi hequr dorë nga ruajtja e titullit kampion. Do të luftojmë për kampionatin dhe Champions League. Gjithçka është ende e mundur. Xavi është një trajner shumë gjakftohtë dhe do të luftojë deri në fund”, është shprehur presidenti i Barcelonës, Joan Laporta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga