Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Jam shumë i lumtur, ndjej dashurinë e klubit”, Luis Enrique është i qartë: Kam qëllim të çoj përpara këtë projekt të nisur

Shkruar nga NEWSPORT
“Jam shumë i lumtur, ndjej dashurinë e klubit”, Luis

PSG-ja kryeson në Ligue 1 me 10 pikë më shumë se ndjekësi më i afër në kampionat që është Brest. Në 3 sfidat e fundit, kampionët aktualë kanë marrë 3 barazime, por sërish mbeten ata kryesuese.

Luis Enrique mori drejtimin e parizienëve në merkaton e verës së kaluar, ku ndërshkoi deri në qershor të vitit 2025. Pavarësisht se lart e poshtë flitet se mund të largohet nga Parisi në fund të këtij sezoni, trajneri spanjoll është më shumë se kurrë ii sigurtë se do të vazhdojë të qëndrojë te PSG-ja

53-vjeçari shprehet se do të vazhdojë projektin e nisur nga ai. Ndër të tjera thekson se ka mbështetjen e figurave kryesorë të skuadrës dhe në këtë mënyrë aventura e tij në Paris do të vazhdojë edhe sezonin e ardhshëm.

“Jam me të vërtetë shumë i lumtur te PSG. Ndjej dashurinë e klubit prej ditës së parë që i jam bashkuar. Kjo vjen duke nisur nga presidenti, bordi drejtues, drejtori Luis Campos.

Jemi të gjithë duke punuar për të njëjtin qëllim dhe për ta çuar përpara këtë projekt afat mesëm dhe afatgjatë. Çdo gjë po shkon në rregull”, ka theksuar Enrique.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga