Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ish-mesfushori i Juventusit kritika ekipit: E respektoj Di Marian, por nuk jam dakord me të

Shkruar nga NEWSPORT
Ish-mesfushori i Juventusit kritika ekipit: E respektoj Di Marian, por nuk jam

Alessio Tacchinardi ish-mesfushori i Juventusit nuk ka kursyer kritikat për bardhezinjtë  pas paraqitjeve të tyre të fundit në kampionat. Humbjet e javëve të fundit  dhe dënimi me -15 pikë kanë rënë si “bombë ” për torinezët nga e cila nuk po e mbledhin dot më veten.

Por kjo nuk është një justifikim për Tacchinardin, pasi Juventus është një ekip me peshë në arenën botërore dhe nuk po sillet si një  e tillë . Ai ka kritikuar edhe Di Marian pasi ky i fundit u shpreh se me dënimin e -15 pikëve është e vështirë që  Juventus të marri veten.

“Unë e respektoj Di Marian si njeri dhe lojtar, por nuk jam absolutisht dakord me të. Lojtari duhet të  marri përgjegjësinë  për performancën në fushën e lojës dhe dënimi me -15 pikë nuk ka pse të  ndikojë tek performanca e tij. Dënimi me -15 pikë  është një alibi e papranueshme për Juventus, sepse nuk po flasim për një ekip të Serie C ku nuk paguhen rrogat dhe performanca e lojtarëve penalizohet”, ka përfunduar Tacchinardi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga