Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Ofendoi gjyqtarin dhe ndëshkua me karton të kuq, trajneri i Inter Miami kritika Higuainit: Angazhimi për skuadrën nuk tregohet në atë mënyrë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ofendoi gjyqtarin dhe ndëshkua me karton të kuq, trajneri i

Gonzalo Higuain nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij te Interi Miami në kampionatin amerikan. Ish-sulmuesi i Juventusit ka shënuar vetëm një gol në 6 ndeshje, ndërsa u ndëshkua me karton të kuq pak ditë më parë.

Higuain ofendoi gjyqtarin në përfundim të ndeshjes dhe  mori karton të kuq për. Lidhur me këtë karton ka reaguar edhe trajneri i skuadrës Diego Alonso që ka kritikuar sulmuesin.

"Më pëlqejnë  lojtarët që mbrojnë ekipin e tyre në fushë. Nuk është e nevojshme të përjashtohesh për të treguar përkushtimin ndaj skuadrës. Gonzalo po punon shumë për këtë klub, për shokët e tij të skuadrës, për stafin dhe trajnerit. Arbitri nuk mund të jetë një justifikim për ne. Sidoqoftë, tani e kemi lënë pas të kaluarën. Ne biseduam për këtë privatisht dhe kemi ide shumë të qarta se si të shkojmë përpara " .

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga