Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

I pandalshmi Charles Leclerc, FERRARI e nis nesër i pari

Shkruar nga NEWSPORT
I pandalshmi Charles Leclerc, FERRARI e nis nesër i pari

Charles Leclerc ka fituar pole-position në Singapor. Piloti francez i Ferrarit ka shkëlqyer duke lënë pas Perez, Hamilton dhe Perez. Verstappen po paraqitej shumë mirë në këto prova zyrtare, teksa po regjistronte kohë të shkëlqyer.

Por, ai u ndal dy xhiro para fundit për probleme teknike. Ky ishte Pole-Position i 18-të në karrierën e Lecler kurse në këtë edicion, i 9-ti për francezi. Në këtë mënyrë ai barazon Mario Andrettin, Rene Arnoux, Kimi Raikkonen, duke u renditur në vendin e 16-të të gjithë kohërave.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga