Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Humbje në volejboll, Shqipëria nis me zhgënjim eleminatoret e Europianit

Shkruar nga NEWSPORT
Humbje në volejboll, Shqipëria nis me zhgënjim eleminatoret e

Shqipëria ka zhgënjyer në ndeshjen e parë të volejbollit për meshkuj, e vlefshme për eleminatoret e Europianit. Kuqezinjtë janë mposhtur pastër nga Rumania 3-0, e cila ka dominuar çdo set në “Sport Halla Galati”. Respektivisht 25-16, 25-15 dhe 25-16, në takimin që zgjati 1 orë e 7 minuta.

Në anën tjetër Zvicra mposhti Bosnjë Hercegovinën me përmbysje 1-3. Kështu grupi që ndodhet përfaqësuesja kuqezi kryesohet nga rumunët, ndërsa në vend të fundit ndodhen djemtë e Jani Melkas. Diferencat ishin të dukshme kundër Rumanisë, teksa mbeten për t’u parë paraqitjet në sfidat e tjera.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga