Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Guardiola nuk e fshihet më: Dua të drejtoj një skuadër në Kupën e Botës ose në një Kampionat Europian

Shkruar nga NEWSPORT
Guardiola nuk e fshihet më: Dua të drejtoj një skuadër

Pep Guardiola është padiskutim një nga trajnerët më të suksesshëm në historinë efutbollit. Spanjolli aktualisht po udhëheq Manchester Cityn në Premier League, ndërsa në një intervistë dhënë së fundmi nuk e ka fshehur dëshirën për të drejturar një ekip në Kupën e Botës dhe Kampionatit Europian.

 “Do të doja të stërvitja një ekip kombëtar për një Botëror ose një Kampionatin Evropian. Cila përfaqësuese do të më pëlqente? Nuk e di, cila të më dojë! Për të punuar për një ekip kombëtar, duhet të të duan ty, ashtu si në një klub.

 Do të doja të kisha përvojën e të jetuarit në një kampionat, një kampionat botëror, ose një kampionat evropian, ose një Copa America, ose çfarëdo. Më pëlqen kjo. Nuk e di se kur do të ndodhë kjo, nëse do të jetë pesë, dhjetë, pesëmbëdhjetë vjet më vonë, por unë do të doja të kisha këtë përvojë në një Kupë Botërore”, deklaroi Guardiola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga