Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Grabiti shtëpinë e Karim Benzema, ish-zyrtari i Ujësjellës-Kanalizime ekstradohet në Spanjë (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Grabiti shtëpinë e Karim Benzema, ish-zyrtari i
Një lajm i bujshëm nga Spanja bëri jehonë edhe në mediat shqiptare teksa grabitësit e shtëpisë së lojtarit të Real Madrid, Karim Benzema, u arrestuan dhe u zbuluan se ishin shqiptarë. Ajo çka bëri më shumë zhurmë ishtë se një prej grabitësve ishte edhe një ish drejtor në qytetin e Laçit, Alfred Prodani. Sipas autoriteteve, Prodani rezulton i përfshirë në rreth 40 episode vjedhje të banesave në Spanjë, një prej tyre, e Karim Benzema. Prodani u arrestua në fillim të muajit dhe pas caktimit të masës se sigurisë arrest në burg me afat, autoritetet spanjolle sollën dosjen hetimore dhe provat që e implikojnë Prodanin në disa episode vjedhjeje, duke detyruar togat e zeza në Kurbin qe ta mbajnë në burg Prodanin me qëllim ekstradimi.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga