Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Goditje për Manchester United, ylli ekipit pezullohet me katër ndeshje jashtë fushave

Shkruar nga NEWSPORT
Goditje për Manchester United, ylli ekipit pezullohet me katër ndeshje

Manchester United luajti sot ndeshjen e rradhës në Premier League përballë Southampton dhe u ndal në një barazim pa gola duke bërë një hap fals në garën për një vend në Champions League. Megjithatë distanca nga Liverpool e vendit të pestë eshte qetësuese dhe Djajtë justifikohen edhe me faktin se u ndëshkuan me karton të kuq në pjesën e parë.

Lojtari i momentit pas Rashford, Casemiro do të bënte një ndërhyrje të ashpër në këmbët e kundërshtarit dhe do të largohej nga fusha me karton të kuq direkt. Rregullat në Angli tregojnë se një karton i kuq direkt i përsëritur parashikon një dënim prej 4 ndeshjesh mos-lojë.

Në këtë mënyrë, trjaneri Erik ten Hag humbet një nga lojtarët më jetik të formacionit të tij në një pozicion ku Djajtë kanë vuajtur prej vitesh. Katër ndeshjet e rradhës në kampionat janë: Brighton, Newcastle, Brentford dhe Everton.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga