Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gjest fantastik nga lojtarët e VALENCIAS pas golit ndaj Athletic Bilbao: Lutemi për Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
Gjest fantastik nga lojtarët e VALENCIAS pas golit ndaj Athletic Bilbao:

Valencia u mposht mbrëmjen e djeshme nga Athletic Bilbao me shifrat 1-2. Goli i vetëm i shënaur nga vendasit me anë të Castillejos ishte shumë i veçantë.

Ky gol shkoi për të gjithë viktimat nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Një gjest fantastik nga lojtarët e Valencias të cilët “Luten për Turqinë”.

Një minutë heshtje u mbajt për ata që humbën jetën nga tërmeti para ndeshjes kundër Athletic Bilbaos në shtëpinë e Valencias, ku në La Liga luajti edhe futbollisti i kombëtares turke Cenk Ozkacar.

Në ndeshje, futbollistët e Valencias erdhën në krah të Cenk Ozkacar pas golit që shënuan dhe u treguan kamerave fanellën me mbishkrimin “Lutuni për Turqinë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga