Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Fulham ‘djeg’ 4 milionë eurot, londinezët heqin dorë nga Armando Broja

Shkruar nga NEWSPORT
Fulham ‘djeg’ 4 milionë eurot, londinezët heqin dorë

Fulham nuk do të blejë kartonin e Armando Brojës. Kështu shkruan “The Telegraph” duke raportuar se sulmuesi shqiptar ka dalë nga planet e klubit. Fulham është i detyruar të paguajë 4 milionë euro për huazimin e lojtarit nga Chelsea, por vetëm kaq, duke vendosur të ‘djegë’ këtë shumë.

Dukej si aventura e duhur për Brojën, por shpërthimi i papritur i Rodrigo Muniz bëri që shqiptari të mos mari minutat e dëshiruara në fushë. Deri tani ai ka qenë gjithmonë zëvëndësues duke luajtur vetëm 4 herë, dhe më e shumta 16 minuta ndaj Burnley.

Situatë e pakëndshme për talentin shqiptar i cili sapo të kthehet te Chelsea duhet të gjejë një tjetër ekip pasi Blutë duan ta shesin për të rregulluar bilancet e Fair Play Financiar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga