Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ U shpall kampion bote me Argjentinën, Lionel MESSI “zbarkon” në Tiranë

Shkruar nga NEWSPORT

Lionel Messi arriti të shpallej kampion bote me Argjentinën, me “Pleshtin” që fitoi kështu edhe trofeun e munguar. Një arritje për të që bëri realitet ëndrrën e tij. Në fakt bëri realitet edhe ëndrrën e shumë tifozëve të tij.

Sulmuesi i PSG-së tashmë do të jetë edhe në Tiranë. Shaka, jo fizikisht por i gdhendur në moret e një prej ndërtesave në kryeqytet. Artisti me famë botërorre, Maximiliano Bagnasco po realizon një vepër madhështore në një prej fasadave të një ndërteseje në kryeqytet.

Muralja e Mesit do jetë te Godinat e reja të Konvikteve tek Farmacia 10 në kryeqytet, ndërsa po tërheq çdo ditë kureshtjen e qytetarëve të shumtë që kalojnë aty. Maximiliano Bagnasco është një emër i njohur në fushën e artit, ndërsa ka dhe rreth 300 mijë ndjekës nga e gjithë bota. Në Itali ai njihet për muralen gjigande me portretin e Maradonës në Napoli teksa pushtoi faqet e gjithë mediave ndërkombëtare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga