Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ “Turp për Rumaninë, krenar që jemi shqiptarë”, Vojvoda thirrje FIFA-s: Bëj punën tënde

Shkruar nga NEWSPORT

Mbrëmjen e djeshme Kosova u përball me Rumaninë, fatkeqësisht kjo sfidë shkoi në favorin e rumunëve, me këto të fundit që fituan me shifrat 2-0. Një sfidë ku nuk munduan as thirrjet raciste ndaj Kosovës.

Gjatë ndeshje u paraqit një benderolë ku shkruhej “Kosova është Serbi”. Ndeshja u ndërpre për disa minuta. FIFA tashmë duhet të marrë një vendim për këtë veprim të tifozëve rumunë.

Një prej lojtarëve që reagoi ndaj tifozëve rumunë ishte Mërgim Vojvoda, i cili teksa nisej për në dhomat e zhveshjes bëri simbolin e shqiponjës me duar. Gjithsesi lojtari “dardan” nuk ndalet me kaq, teksa reagon edhe nëpërmjet një “Insta-Story” .

“Rumani të të vijë turp për mënyrën si mendon. FIFA bëj punën tënde dhe lërë respektin që të dominojë në lojë. Krenaria jonë më e madhe është se jemi shqiptar”, ka shkruar lojtari i Torinos.

[caption id="attachment_706066" align="alignnone" width="508"]Postimi i Mergim Vojvodes ne Insta-Story Postimi i Mergim Vojvodes ne Insta-Story[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga