Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FOTO/ Franca si Shqipëria, “Gjelave” ju mungon një ekip i tërë yjesh

Shkruar nga NEWSPORT

Fillimi i këtij sezoni erdhi shumë më herët se vitet e shkuara, për shkak të Botërorit dhe ekipet nuk patën shumë kohë për pushime por nisen shpejt përgatitjet para-sezonale. Ngarkesa e madhe te lojtarët ka sjellë edhe pasoja.

Në pauzën e parë të Kombëtareve, shumë ekipe vijnë me mungesa dhe dy nga ekipet më të dëmtuara janë Franca dhe Shqipëria që do t’ju duhet të bëjnë pa disa nga yjet e tyre. Trajneri Deschamp duhet të ribëjë gjysmën e skuadrës pasi i mungojnë plot 12 lojtarë që mund të plotësojnë një formacion të tërë të aftë për të konkuruar me ekipe elitare.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga