Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Formula 1/ Çmimi i madh i Francës fundi i pjesës së parë të sezonit, Ferrari ecën drejt sukseseve

Shkruar nga NEWSPORT
Formula 1/ Çmimi i madh i Francës fundi i pjesës së

Çmimi i madh i Francës është gara rradhës që do të zhvillohet ditën e diel(24 korrik) ora 15:00. Ekipet janë në luftë me kohen për të sjellë makinat në formën më të mirë të mundshme për pjesën e mbetur të sezonit. Ferrari duket që ka kapur ritmin dhe është nje hap para Mercedez e Redbull.

Ferrari po ndërton çdo moment. Seria e gjashtë fitoreve radhazi të Red Bull-it kishte bërë që disa të pretendonin se lufta për të dy kampionatet tashmë kishte përfunduar edhe para se të kishim arritur në gjysmën e fazës së sezonit. Por kjo pamje e zbriti Ferrarin dhe e anashkaloi kërcënimin që ata kishin paraqitur në shumicën e atyre gjashtë garave.

Është e vërtetë që Ferrari nuk kishte arritur të shfrytëzonte shanset e tij në atë kohë, por kjo ndryshoi gjatë dy fundjavave të kaluara të garave pasi Carlos Sainz fitoi në Silverstone dhe Charles Leclerc mori një tjetër fitore në Austri për t'i kujtuar Red Bull-it se ndodhen aty.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga