Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Florian Marku rikthehet në ring, në Manchester sfidon boksierin irlandez

Shkruar nga NEWSPORT
Florian Marku rikthehet në ring, në Manchester sfidon boksierin

Florian Marku do të zbresë ditën e sotme në ring, ndërsa do të sfidojë boksierin rilandez, Dylan Moran. Dyshja do të vihen përballë njëri-tjetrit në “AO Arena” në Manchester .

Dueli mes tyre do të jetë 10 raunde dhe i përket kategorisë së peshave të lehta. Boksieri shqiptarë rikthehet kështu në ring pas më shumë se 1 viti nga dueli i fundit që u zhvillua në “Air Albania”.

Marku do të synojë që në mbrëmjen e sotme të vazhdojë me rekordin e tij si i pamposhtur. 30-vjeçari deri tani ka arritur 12 fitore në boksin profesionisht dhe një barazazim. 7 prej fitoreve i ka të arritura me nok-aut.

Ndërkohë irlandezi ka 18 fitore dhe një humbje. 8 prej përballjeve i ka fituar me nok-aut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga