Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Fituan në finale me Brazilin, trajneri zbulon sekretin e Messit: Ka luajtur i dëmtuar, nuk ka zëvendësues për të

Shkruar nga NEWSPORT
Fituan në finale me Brazilin, trajneri zbulon sekretin e Messit: Ka luajtur

Argjentina fitoi 1-0 me Brazilin në finalen e Kupës së Amerikës Latine. Vendimtar ishte goli i Di Maria në të 22 minutë, teksa pas 28 vitesh trofeu rikthehet në Argjentinë. Pas ndeshjes, trajneri i bardhekaltërve, Lionel Scaloni ka treguar se Messi ka luajtur i dëmtuar në këtë event, vetëm për të mbështetur shokët e skuadrës.

"Të dini që Messi ka luajtur i dëmtuar, të bën do ta duash edhe më shumë. Kurrë nuk mund të gjeni një zëvendësues për një lojtar të tillë, edhe kur ai luan i dëmtuar. Messi mori një goditje të fortë në gjysmëfinale kundër Kolumbisë.

Ky trofe do të thotë shumë për të. Ai u përpoq shumë herë, por ja doli vetëm tani. Ai nuk nxitoi, përkundrazi. Të gjithë e dinin se sa i rëndësishëm ishte trofeu me kombëtaren. Ne kemi një marrëdhënie të mrekullueshme, jo vetëm profesionale si trajner - lojtar. Tifozët do të jenë përjetësisht mirënjohës ndaj tij dhe shokëve të skuadrës," tha Scaloni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga