Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Fituan Kupën e Italisë, Interi gati rinovimet me dy titullarë

Shkruar nga NEWSPORT
Fituan Kupën e Italisë, Interi gati rinovimet me dy titullarë

Interi arriti të fitonte Kupën e Italisë mbrëmjen e djeshme ndaj Firorentinës. Një tjetër trofe që shkon te zikalttërtit që tashmë do të synojnë që të triumfojnë edhe në finalen e Champions ndaj Cityt.

Por pavarësisht ndeshjeve që skuadra italiane ka në program, drejtusit po punojnë edhe me çështjen e rinovimeve me lojtarët që kosiderohen të rëndësishëm për sezonin e ardhshëm.

Alessandro Bastoni dhe Hakan Calhanoglu janë dy nga liderit e skuadrës të cilët kanë konfirmuar të ardhmen me fanellën e Nerazzurrëve, menjëherë pas ndeshjes. Tashmë të dy lojtarët janë shumë afër rinovimit me Interin dhe ky është një lajm i mirë për të gjithë tifozët zikaltër.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga