Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Fitorja e Interit ndaj Juves, Arrigo Sacchi: Scudetto s’ka mbaruar ende

Shkruar nga NEWSPORT
Fitorja e Interit ndaj Juves, Arrigo Sacchi: Scudetto s’ka mbaruar ende

Ish-trajneri legjendar i Milanit dhe Italisë, Arrigo Sacchi ka komentuar ndeshjen Inter – Juventus e cila u mbyll me fitoren e zikaltërve. Sacchi u shpreh se Interi ka diçka më shumë se të tjerët, por kampionati ende s’ka përfunduar pavarësisht se janë 4 pikë para.

“Interi fitoi me meritë, por gara për Scudetton nuk përfundon këtu. Nerazzurrët kanë një avantazh prej katër pikësh ndaj Juventusit, kjo është e vërtetë, por ata duhet të kompensojnë një ndeshje kundër Atalantës dhe lojtarët e Bergamos janë kundërshtarë të këqij. Nuk kanë frikë nga asgjë dhe duket se janë rikthyer në nivele të larta. Kështu që, për mendimin tim, kampionati është ende i hapur".

Juve është e fortë në prapavijë, kanë muskuj dhe fuqi. Pritën dhe u përpoqën të mbyllnin hapsirat. Më pas, në pjesën e dytë u përpoqën të barazojnë. Punuan shumë, por epërsia e Interit më dukej e qartë. Nerazzurrët kanë diçka më shumë, nuk mund të mohohet."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga