Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Fantastike për peshëngritjen shqiptare, 18-vjeçari shqiptar shpallet kampion bote

Shkruar nga NEWSPORT
Fantastike për peshëngritjen shqiptare, 18-vjeçari shqiptar

Peshëngritjs shqiptare ka arritur një sukses fantastik, teksa 18-vjeçari Ertjan Kofsha është shpallur kampionë bote. Peshëngritësi shqiptar ka fituar medalje në stilin me shkëputje për moshat U-20.

Kofsha kaloi me sukses të 3 provat, 152, 156 dhe 159 dhe shpallet kampion bote. Talenti shqiptarë bëri një paraqitje të shkëlqyer duke mos i lënë asgjë rastësisë.

Ndërkohë 18-vjeçari u klasifikua në vendin e 4-të në stilin me shkëputje në dy garësh. Puna e palodhur e sportistit bashkë me trajnerin e tij Leonard Toska dha një rezultat të shkëlqyer në këtë event kaq madhor. VIDEO e postuar nga Komiteti Olimpik kombëtar Shqiptar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga