Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

EURO 2024/ Kosova sfidon Zvicrën, në fushë edhe Izraeli, Franca e Holanda (FORMACIONET)

Shkruar nga NEWSPORT

Do të luhen edhe 4 ndeshjet e mbrëmjes për kualifikueset e Euro 2024. Supersfida pritet të jetë Zvicër – Kosovë.

Dardanët do të përballen me Xhakën dhe Shaqirin në kërkim të pikëve, ndërsa Zvicra kërkon fitoren për të siguruar vendin e parë. Në krahun tjetër Franca do të presë në shtëpi Gjibraltarin, ndërsa Hollanda përballet me Irlandën.

Në grupin e Kosovës do të ketë edhe një finale mes Izraelit dhe Rumanisë, ku izraelitët kërkojnë me çdo kusht fitoren për të shpresuar për kualifikimin.

Publikohen formacionet zyrtare

Zvicër – Kosovë

Francë – Gjibraltar

Izrael – Rumani

Hollandë - Irlandë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga