Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Është “truri” i skuadrës, Arsenali kopsit kontratën e re për Granit XHAKËN

Shkruar nga NEWSPORT
Është “truri” i skuadrës, Arsenali kopsit

Granit Xhaka është “truri” i Arsenalit. Mesfushori shqiptarë ka qenë një nga pikët më të forta në formacionin e Mikel Artetës, duke udhëhequr skuadrën drejt titullit kampion në Premier League.

Xhaka ka besimin e trajnerit dhe drejtuesve dhe si të tillë për të është përpiluar edhe kontrata e re. 30-vjeçari ka kontratë të vlefshme në Londër deri në vitin 2024, teksa drejtuesit kanë kopsitur rinovimin e kontratës , teksa dëshira e tyre është të jetë afatgjatë. Padiskutim do të ketë edhe pagë më të lartë.

Kujtojmë se mesfushori është pjesë e anglezëve prej vitit 2016 kur u transferua nga Borussia Monchengladbach dhe në këtë sezon po kalon një formë të shkëlqyer duke u aktivizuar në 23 ndeshje të Premier League ndërsa ka shënuar tre gola si dhe regjistron pesë asiste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga