Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

EPISODI/ Te Kombëtarja shfrytëzojnë çdo sekond, Reja dhe Hysaj “thurin” strategjinë gjatë intervistës

Shkruar nga NEWSPORT
EPISODI/ Te Kombëtarja shfrytëzojnë çdo sekond, Reja dhe

 

Ndeshja ndaj Izraelin është një nga ndeshjet më të rëndësishme të kuqezinjve në vitet e fundit. Në Kombëtare kjo ndshje është marrë aq seriozisht saqë “çdo sekond” po shfrytëzohet për përgatitjet anti-Izrael. Gjatë konferencës për shtyp, një episod interesant ndodh midis Rejas dhe kapitenit Elseid Hysaj.

Teksa Reja dhe Hysaj ishin ulur në tavolinë e po prisnin përkthyesit, mikrofonat ishin ende të hapur dhe kapën një bashkë-bisedim interesant mes tyre. Lojtari i Lazios i drejtohet fillimish trajnerit duke iu “ankuar” për rrëmujën e zakonshme të përkthyesve dhe më pas zhvendos fokusin te ndeshja.

“Unë mendoj të rrimë gjithmonë mbrapa 4+1 lojtarë dhe ata të bëjnë çfarë të duan”- i shprehet Hysaj teknikut italian duke i sugjeruar opinionin e tij për strategjinë ndaj Izraelit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga