Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

"Ekspert" i goditjeve të dënimit, ylli shqiptar "lë shenjë" në miqësore

Shkruar nga NEWSPORT
"Ekspert" i goditjeve të dënimit, ylli shqiptar

Anësori shqiptar i Levantes Enis Bardhi ka qenë protagonist në takimin miqësor të zhvilluar midis skuadrës së tij dhe Real Zaragozës për trofeun "Carlos Lapetra". 23-vjeçari që njihet si "ekspert i goditjeve të dënimit" ka shënuar saktë nga penalltia pasi takimi përfundoi me barazim 1-1 në 120 minuta lojë. Skuadra nga Valencia fitoi në "ruletën ruse" 4-3 dhe ngriti trofeun.

Bardhu konsiderohet një nga mesfushorët më të mirë në kampionatin spanjoll. Ai shënoi sezonin e fundit 9 gola në 29 takime, ku 5 kanë ardhur nga goditjet e dënimit.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga