Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Edgar Çani ngjit Pisa-n në serinë B, goditet trajneri (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Edgar Çani ngjit Pisa-n në serinë B, goditet trajneri (VIDEO)

Nuk shkoi ashtu siç duhej ndeshja finale në play off mes Pisës së Edgar Çanit dhe Foggias. Skuadra ku aktivizohet dhe sulmuesi shqiptar pas fitores më ndeshjen e parë me rezultatin 4-2, në ndeshjen e kthimit barazoi me shifrat 1-1 në fushën e Foggia duke i’u gëzuar kështu ngjitjes në Serie B. Por tifozët vendas nuk e duruan këtë gjë, teksa arritën të futen në fushë duke goditur edhe trajnerin Gennaro Gattuso. Padyshim një gjest tepër i rëndë ky që ndodhi në këtë ndeshje. Ndërkohë që Pisa tashmë i gëzohet ngjitjes në Serie B, ku padyshim Edgar Çani ka një pjesë të meritës.

Tags:

BOTA VIDEO

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga