Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

 E TRISHTË/ Ndahet nga jeta në moshën 20-vjeçare ish-lojtari i Lille

Shkruar nga NEWSPORT
 E TRISHTË/ Ndahet nga jeta në moshën 20-vjeçare
Një laj i trishtë ka kapluar futbollin francez dhe jo vetëm. Është ndarë nga jeta në moshën 20-vjeçare ish-lojtari i Lille, Valentin Poreye. Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra franceze nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Ende  nuk dihen se cilat janë shkaqet që  i morën jetën talentit francez. “Lille mësoi me pikëllim për vdekjen e ish-lojtarit të saj, Valentin Poreye, në moshën 20-vjeçare. Valentin ishte një mbrojtës i ri që luajti për ekipin U16 midis 2018 dhe 2020”, ka shkruar klubi francez.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga