Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

E trishtë/ Aksidentohet në pistë, ndërron jetë në moshën 18-vjeçare piloti i Formula 3 (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
E trishtë/ Aksidentohet në pistë, ndërron jetë në
Një lajm i trishtë vjen nga garat e Formula 3. Poloti i ri holandez, Dilano Van’t Hoff ka humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur gjatë garës me makina. 18-vjeçari ka ndërruar jet ënë pistën, teksa nuk ka mundur t’u bëjë ballë plagëve të marra. Gara ishte e vlefshme për fazën e katërt të kampionëtit europian rajonal në Formula 3. Van’t Hoff për shkak të reshjeve të dendura të shiut humbi ekuilibrin dhe u përplas me një makinë tjetër, teksa po një tjetër makinë që erdhi nga pas e goditi atë. Piloti u nxor nga makina fatkeqësisht pa ndjenja. Edhe pse u dërgua me urgjencë në spital nuk ia doli të mbijetonte.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga