Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Dueli i shumëpritur, konfirmohet data e përballjes Fury – Joshua

Shkruar nga NEWSPORT
Dueli i shumëpritur, konfirmohet data e përballjes Fury – Joshua
Vite me rradhë kanë pritur fansat e sportit të boksit për përballjen e dy britanikëve, Tyson Fury dhe Anthony Joshua. Pritjes tashmë i erdhi fundi, teksa përfaqësuesit e dy boksierëve kanë konfirmuar datën e eventit që do të jetë me 3 dhjetor në stadiumin Principality të Cardiff City. “Mund të konfirmojmë në emër të Anthony Joshua se i pranuam kushtet e paraqitura nga ekipi i Fury për një përballje me 3 dhjetor.”- postoi në Twitter agjensia e Joshua, 258 MGT. Frank Warren, promotori i Fury u shpreh se kontrata për Joshuan do të vijë shumë shpejt dhe më në fund do të shohim një ndër përballjet më të mëdha në vitet e fundit në sportin e boksit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga