Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Duel TITANËSH në ring, humbja do t’i kushtojë pensionimin boksierit Anthony JOSHUA

Shkruar nga NEWSPORT
Duel TITANËSH në ring, humbja do t’i kushtojë pensionimin

Mbrëmjen e sotme do të kemi mundësinë të shikojmë një përplasje titanësh në ring. Nathony Joshua do të vihet përballë Jermaine Frankli.

Boksieri i njohur britanik kërkon fitoren në këtë përballje, tesa Franklin vjen paas dy humbjeve ndaj Usyk.

Ky duel është mjaft i rëndësishëm për Joshua, i cili para kësaj përballej ka theksuar se nëse humbet atëherë do të pensionohet nga boksi aktiv.

Dueli do të zhvillohet në O2 Arena në Londër, ndërsa përballja do të fillojë nga ora 23:15 (sipas kohës tonë lokale) dhe  pritet të dhurojë spektakël mes dy boksierëve të njohur.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga