Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Drejtori legjendar i kuqezinjve: Nga ekipi i sotëm vetëm 2 lojtarë mund të luanin në Milanin tim

Shkruar nga NEWSPORT
Drejtori legjendar i kuqezinjve: Nga ekipi i sotëm vetëm 2

Ariedo Braida është një nga ikonat drejtuese të futbollit italian. 3 dekada në drejtimin e Milanit, nga viti 1986 deri në 2013, Braida ka mbajtur rolet e Shefit Ekzekutiv dhe atë të Drejtorit Sportiv. Në duart e tij kanë kaluar lojtarë legjendar si Kaka, Van Basten, Gullit, Shevchenko… nëse i numërojmë, s’na del koha.

Duke folur në një intervistë për Radio 24, Braida u pyet se cilët nga lojtarët aktual mund të luanin në Milanin e tij.

“Ne kishim një ekip kampionësh. Por ka lojtarë të fortë edhe në këtë Milan. Unë po mendoj për Leao dhe Maignan. Milani duhet të vazhdojë siç ka bërë në paraqitjet e fundit, është dëshmuar se është një ekip i fortë dhe kompakt.”-tha Braida.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga