Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Dortmund projekton afrimin e radhës, kërkon të “rrëmbejë” talentin e Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
Dortmund projekton afrimin e radhës, kërkon të

Dortmund është duke shqyrtuar mundësinë për të huazuar yllin suedez të Manchester United, Anthony Elanga. 20 vjeçari ka marrë shumë minuta në këtë sezon për të besuarit e Ten Hag. Klubi gjerman është i gatshëm për të lëshuar propozimin në tryezën e anglezëve.

Interes për këtë lëvizje ka dhe nga ana e lojtarit i cili lë të hapur mundësinë për të kaluar një aventurë në Gjermani. Everton ka qenë gjithashtu i interesuar për lojtarin por tashmë çdo gjë mbetet në dorë të Manchester United, që të vendosë për të ardhmen e lojtarit.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga