Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Dhimbje koke” për Jurgen KLOPP, humbet lojtarin kryesor për disa muaj

Shkruar nga NEWSPORT
“Dhimbje koke” për Jurgen KLOPP, humbet lojtarin kryesor

Liverpool u mposht nga Manchester City në EFL Cup duke u eliminuar nga ky kometicion. Një humbje që nuk kalon pa pasoja për “The Reds”.

Trajneri Jurgen Klopp është bërë me “dhimbje koke” pasi një nga lojtarët e skuadrës do të mungojë gjatë. Dëmtimi i Luis Diaz rezulton më i rëndë seç u mendua dhe pas ekzaminimeve mjekësore është mësuar se kolumbiani do të mungojë për 3 muaj.

Rikthimi i tij pritet të jetë pas periudhës 3 mujore, dhe në këtë mënyrë ai do të humbasë edhe ndeshje të rëndësishme si në Premier Leagua ashtu edhe në Champions League, si përballja me Real Madrid.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga