Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Derbi ndaj Torinos, Allegri: Pogba do të luajë, Bonucci mbetet kapiteni i Juventusit

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi ndaj Torinos, Allegri: Pogba do të luajë, Bonucci mbetet

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allgeri foli në konferencën për shtyp në prag-ndeshjen me Torinon në derbi, nesër në orën 20:45 për javën e 24-t të Serie A.

Çfarë përfaqëson derbi për ju?

Derbi është gjithmonë një ndeshje e rëndësishme për të dy ekipet, veçanërisht për ne. Duhet të vazhdojmë këtë ngjitje, kemi Bolognan në tre pikë, duke shtuar pikët në kampionat. Udhëtimi është i gjatë, Torino është një ekip i përgatitur mirë, me cilësi të mira dhe shumë agresiv”.

Si është Chiesa?

Dje ai u stërvit me ekipin pas gjashtë ditësh, ku ditët e para nuk bëri asgjë dhe ditët e fundit shtoi intensitetin. Vështirë se do ta nisë nga fillimi, lojtarët që vijnë nga një periudhë e gjatë pasiviteti duhet të menaxhohen mirë. Ka luajtur dy ndeshje radhazi me Fiorentinën dhe Nantes dhe është normale që e ka paguar pak. Por ai është mirë”.

A mund të luajë Bonucci që në fillim?

Leo është shumë më mirë, jam shumë i lumtur sepse ka rifituar besimin në fushë me Spezian dhe me Nantes. Pas një periudhe të gjatë pasiviteti, ai është mirë, por nesër do të ulet sërish pranë meje. Tashmë kthimi i tij është shumë i rëndësishëm, kemi shumë ndeshje përpara nesh dhe ai është gjithmonë kapiteni i Juventusit”.

Si është Pogba?

Ai është më mirë, ai do të thirret nesër. Nëse është e nevojshme, do marrë minuta, ai sigurisht që nuk është në gjendje të luajë shumë minuta por do të marrë një pjesë të mirë."

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga