Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Derbi i Beogradit drejt shtyrjes, një nga terroristët e vrarë në Kosovë pjesë e tifozëve të Crvena Zvezdës

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi i Beogradit drejt shtyrjes, një nga terroristët e vrarë

Ndeshja mes Crvena Zvezdës dhe Partizanit të Beogradit mund të shtyhet. Mediet boshnjake bëjnë me dije se në mesin e terroristëve të vrarë ka qenë edhe një tifoz i Crvena Zvezdës.

Konkretisht “Klix.ba” raporton se tifozi terrorist është Stefan Nedeljkoviç, ndërsa ultrasit e “Delije” kanë paralajmëruar trazira. 31-vjeçari ishte ndër të parët që u bë publik në media me emër dhe foto.

E siç duket lidhjet e forta i ka pasur edhe me futbollin duke qenë pjesë e tifo-grupit të “Delijeve”. Kujtojmë që situata në Kosovë është e agravuar, pas vrasjes së policit Afrim Bunjaku.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga