Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Debutoi me Bayern, SOMMER: Ndjenjë e papërshkrueshme, doja fitoren

Shkruar nga NEWSPORT
Debutoi me Bayern, SOMMER: Ndjenjë e papërshkrueshme, doja fitoren

Yann Sommer u transferua te Bayern Munich, ndërsa do t ëjetë titullar në portën e bavarezve duke zëvendësuar kështu edhe Neuer të dëmtuar. Gardiani i Zvicrës debutoi me skuadrën e tij të re mbrëmjen e djeshme, ku kampionët e Bundesligës barazuan ndaj Leipzig.

Pas kësaj ndeshje, 34-vjeçari ka  folur për mediat gjermane, ndërsa ka theksauar se është një ndjenjë e papërshkrueshme të mbajë veshur fanelën e bavarezve.

“E prisja më padurim debutimin më këtë klub legjendar jo vetëm në tokën gjermane. Ndjenjë e papërshkrueshme, me shokë të rinj, tifozë të tillë dhe objektiva në skaje të largëta. Është e kuptueshme se rezultati nuk më dha mundësinë e përmbylljes së një ditë të paharrueshme në karrierë, ndonëse ky është vetëm fillimi dhe shumë faktorë do të përshtaten me kalimin e kohës. Lajpcigu nuk është kundërshtarë i lehtë, tregues edhe mbi paraqitjen e tyre në sezonet e fundit, sidomos në fushën e vet. Tashmë të hedhim vështrimin drejt takimit të ardhshëm”, do të theksonte Sommer.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga