Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Çudira nga futbolli/ Tottenham partneritet me Formula 1. Brenda stadiumit do të zhvillohen gara me makina

Shkruar nga NEWSPORT
Çudira nga futbolli/ Tottenham partneritet me Formula 1. Brenda stadiumit

Sado e çuditshme mund të duket, është mëse e vërtetë. Një klub futbolli ka nënshkruar një marrëveshje partneriteti me Formula 1 dhe në stadiumin e tyre do të zhvillohen gara me makina.

Tottenham njofton një partneritet 15-vjeçar me Formula 1. Pika kyçe e marrëveshjes është krijimi i një piste elektrike karting brenda stadiumit dhe pista më e gjatë e brendshme në Londër. Ky bashkëpunim do të zhvillojë gjithashtu një program të ri të akademisë së shoferëve.

“Që kur ndërtuam këtë stadium, ambicia jonë ka qenë gjithmonë të shohim se sa larg mund të shkojmë për të ofruar përvoja që do të tërheqin njerëz nga e gjithë bota”, tha presidenti i klubit, Daniel Levy.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga