Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Çudira në Basketball, Partizani humbet edhe me 6 lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT
Çudira në Basketball, Partizani humbet edhe me 6 lojtarë

Real Madrid dhe Partizani Beograd do të luajnë finalen e pestë dhe vendimtare për çerekfinale e Euroligës. Dy ndeshjet e fundit të luajtura në Beograd, fillimisht të martën (80-82) dhe më pas të enjten (78-85), kanë shërbyer për të bërë rezultatin 2-2 në barazim.

Madrilenët arritën këtë sukses pavarësisht se rivali i tyre luajti në një moment me gjashtë lojtarë në fushë. Kjo ndodhi në ndeshjen e fundit të pjesës së parë , në të cilën Partizani shërbeu nga fundi me 2.2 sekonda të mbetura dhe 42-45 në tabelë.

Dante Exum hyri në fushë pak më parë, por lojtari që ai duhej të zëvendësonte, Yan Madar , nuk e mori vesh dhe përfundoi në krye të shërbimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga