Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

City-Liverpool ndez Anglinë, Guardiola pa HAALAND dhe Klopp pa NUNEZ (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
City-Liverpool ndez Anglinë, Guardiola pa HAALAND dhe Klopp pa NUNEZ

Manchester City do të sfidojë Liverpool në orën 13:30 në “Etihad”. Në orën 13:30 do të vihen përballë njëri-tjetrit dy strategë që i kanë dhënë shumë emocione dhe spektakël Premier Leagues.

Skuadra e Pep Guardiolës vjen më e qetë në këtë sfidë, pasi kanë siguruar fitoren në 3 përballjet e fundit në kampionët, ndërsa “The Reds” vjen pas humbjes me Bournemouth.

Phil Foden do të mungojë në këtë duel, ndërsa Erling Haaland nuk ia del. Julian Alvarez zë vendin e norvegjezit në këtë sfidë.

Luis Dias do të jetë i gatshëm të luajë për herë të parë që nga tetori, pasi është rikthyer në stërvitje. Diogo Jota do të marrë vendin e Nunez.

Formacionet zyrtare:

City: Ederson, Ake, Dias, Akanji, Stones, Gudogan, Rodri, Grealish, De Bruyne, Mahrez, Alvarez.

Liverpool: Alisson, Robertson, Van Dijk, Konate, Alexander-Arnold, Henderson, Fabinho, Elliott, Diogo Jota, Salah, Gakpo.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga