Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

Çel sezoni i ri i Formula 1, kampioni vendos menjëherë diktatin, Hamilton i pesti dështim për Ferrarin (RENDITJA)

Shkruar nga NEWSPORT

Sezoni i ri i Formula 1 nisi sot nga Bahreini. Në orën 16:00 nisi gara e parë e sezonit të ri. Në Bahrein triumfoi kampioni hollandez Verstappen. Ai bëri një paraqitje dominuese ndaj kundërshtarëve, i cili ishte 11 sekonda para vendit të dytë shokut të tij tek Red Bull, Sergio Perez.

Në vend të tretë doli spanjolli Marcos Alonso, i cili kishte që në garën e Katarit 2021 që nuk ngjitej në podium.

Për Ferrarin ishte një ditë për t’u harruar me Leclerc që pati një dëmtim në motor për shkak të të cilit la garën në xhiron e 41-të. Gjithashtu për Hamilton dhe Mercedes nuk ishte një garë e mirë pasi anglezi doli i pesti në renditje.

Red Bull shihet sërish si favorit me Verstappen që e nisi mbarë edhe këtë sezon. Ndërsa Ferrari dhe Mercedes do t’ju duhet të gjejnë veten për të kapur ritmin e kampionit.

[caption id="attachment_683205" align="alignnone" width="230"] Rendtija e Formula 1[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga