Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Buzëqesh MOURINHO, rikuperohen dy titullarë para finales me Sevillas

Shkruar nga NEWSPORT
Buzëqesh MOURINHO, rikuperohen dy titullarë para finales me Sevillas

Roma dhe Sevilla do të sfidohen më 31 maj në Budapest në finalen e Europa League. Skuadra e Jose Mourinhos prej ditësh ka nisur përgatitjet për këtë takim të rëndësishëm që do të kërkojë edhe trofeun e dytë rresht europian.

Portugezi një ditë para kësaj sfide ka marrë një lajm të mirë. Dy titullarët e verdhezinjve kanë lënë infermierinë dhe do të jenë të gatshëm për sfidën me Sevillan.

Bëhet fjalë për Paulo Dybalan dhe Leonardo Spinazzolën. Sa i takon këtij të fundit me shumë gjasa do ta nisë sfidën nga minuta e parë, ndërsa për kampionin e botës pritet të ketë minuta vetëm në pjesën e dytë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga