Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Brazil apo Real Madrid? Carlo ANCELOTTI zbulon të ardhmen: Vitin tjetër do të jem te…

Shkruar nga NEWSPORT
Brazil apo Real Madrid? Carlo ANCELOTTI zbulon të ardhmen: Vitin

E ardhmja e Carlo Ancelottit ka qenë një pikëpyetje e madhe këtë sezon. Trajneri i Real Madrid është përfolur për një largim të mundshëm nga drejtimi i klubeve në fund të këtij sezoni për të marrë për herë të parë drejtimin e një Kombëtareje. Brazili ishte destinacioni që priste krahëhapur italianin por është vetë tekniku që zbulon të ardhmen e tij në konferencën e sotme.

“Jam i sigurtë që do të jem sërish trajneri i Real Madrid sezonin e ardhshëm, do e respektoj kontratën. Jam i sigurtë që Florentino Perez dëshiron që unë të qëndroj dhe të vazhdoj këtu, ai ka qenë gjithmonë i mirë me mua. Jam krenar për atë që kam bërë dhe po bëj këtu.”-deklaroi Ancelotti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga