Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Shqiptarët e Rapidit ‘pushtojnë’ Rumaninë, dy dardanët përmbysin ndeshjen për 4 minuta

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shqiptarët e Rapidit ‘pushtojnë’ Rumaninë, dy
Albion Rrahmani (m) & Ermal Krasniqi (d)

Ermal Krasniqi dhe Albion Rrahmani janë shfaqur protagonistë në ndeshjen që ekipi i tyre, Rapidi i Bukureshtit po luan në transfertë përballë Steaua Bucuresti.

Pjesa e parë e kësaj sfide është mbyllur 1-2 në favor të Rapidit, teksa Krasniqi dhe Rrahmani ishin autorët e golave. Në minutën e 12’ Krasniqi shënoi golin e parë, që ishte edhe i barazimit, pas një asistimi të marrë pikërisht nga Rrahmani. Teksa ky i fundit vetëm 4 minuta më vonë shënoi golin e përmbysjes.

Për Ermal Krasniqin ky është goli i 5-të sezonal, ndërsa Rrahmani këtë sezon ka shënuar plot 18 gola.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga