Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Gol dhe "Lojtari i Ndeshje", Florent Hadërgjonaj 'shkëlqen' në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gol dhe "Lojtari i Ndeshje", Florent Hadërgjonaj
Florent Hadergjonaj

Florent Hadërgjonaj është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij, Alanyaspor luajti në transfertë përballë Konyaspor, në kuadër të javës së 33-të të Superligës turke.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 0-2 në favor të Alanyaspor, teksa për këta të fundit golin e parë e shënoi pikërisht mbrojtësi shqiptar. Hadërgjonaj ia doli gjente rrugën e rrjetës në minutën e 45+1’ duke ndihmuar ekipin e tij të fitojë.

Pas ndeshjes, gjithashtu mbrojtësi i Kosovës fitoi edhe çmimin si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga