Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Ylli i ekipit drejt largimit, Lazio e zëvendëson me një 20 vjeçar

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Ylli i ekipit drejt largimit, Lazio e zëvendëson me një
Loum Tchaouna

Me Ciro Immobile që është pranë transferimit te Besiktas, Lazio nuk ka vonuar dhe ka afruar në ekip një sulmues francez, të moshës 20 vjeçare.

Loum Tchaouna është lojtari më i ri i Lazios. Sulmuesi francez vendosi që të mbyllte aventurën e tij me Salernitanën, për të nisur një të re në kryeqytetin italian, me klubin e Lazios.

Tchaouna do të firmosë një kontratë 5 vjeçare me Lazion, ndërsa këta të fundit kanë paguar 8 milionë euro për të siguruar shërbimet e futbollistit, të cilit sezonin e ardhshëm do t’i besohen golat.

20 vjeçari shihet si përforcimi i duhur për repartin ofensiv, pasi përveç rolit të numrin ‘9’, Tchaouna mund të luajnë edhe si sulmues i djathtë apo edhe në krahun e majtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga