Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Nga Juventusi te Fiorentina, sulmuesi prezantohet në Firenze

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Nga Juventusi te Fiorentina, sulmuesi prezantohet në Firenze
Moise Kean duke firmosur kontratën me Fiorentinën

Tashmë gjithçka është zyrtare, Moise Kean është lojtari më i ri i Fiorentinës. Sulmuesi italian vendosi që të mbyllte aventurën e tij me Juventusin, për të nisur një të re me klubin nga Firenze.

Kean ka nënshkruar me një kontratë 5 vjeçare me Fiorentinën, ndërsa këta të fundit kanë paguar 13 milionë euro për të siguruar shërbimet e tij. 24 vjeçari nuk ishte në planet e trajnerit Thiago Motta dhe klubi bardhezi vendosi ta shiste.

Kujtojmë që Kean ka një karrierë të gjatë duke filluar nga të rinjtë e Torinos, për të kaluar më pas te Juventusi. Pas Juventusit, sulmuesi ka luajtur për ekope si Verona, Everton, Parist Saint-Germain, për t’u rikthyer së fundmi përsëri me “Zonjën e Vjetër”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga