Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Lazio prezanton trajnerin e ri, Lotito ia beson ekipin një italiani

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Lazio prezanton trajnerin e ri, Lotito ia beson ekipin një
Marco Baroni (m) & Stefano Pioli (d)

Pritjes i vjen fundi, klubi i Lazios zyrtarizon trajnerin e ri. Marco Baroni do të jetë trajneri i ri i Lazios, me italianin që zë vendin e Igor Tudor, pasi kroati u shkarkua për mosmarrëveshjet me presidentin, Claudio Lotito.

Ishte ky i fundit i cili e zyrtarizoi para se klubi ta bënte atë. “Gjithçka është zgjidhur me Hellas Verona. Ne e donim Baronin sepse ai është një trajner i mirë dhe mendojmë se ka profilin e duhur”, tha Lotito.

Kujtojmë që Baroni është një trajner me eksperiencë në Itali.

Tekniku 60 vjeçar ka drejtuar ekipe si Rondinella, Montevarchi, Carrarese, Sudtirol, Ancona, Siena, Cremonese, Juventus u19, Pescara, Benevento, Rosinone, Cremonese, Reggina, Lecce dhe së fundmi Hellas Verona.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga