Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Juventusi 'blindon' mesfushën, prezantohet francezi 23 vjeçar

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Juventusi 'blindon' mesfushën, prezantohet francezi 23
Khephren Thuram & Thiago Motta

Khephren Thuram është zyrtarish lojtar i Juventusit. Mesfushori francez vendosi që të mbyllte aventurën e tij me Nice në Ligue 1, për të nisur një të re në Itali me “Zonjën e Vjetër”.

Thuram do të firmosë me Juventusin një kontratë 5-vjeçare, pra të vlefshme deri në vitin 2029. Ndërsa për kartonin e tij, klubi torinez ka paguar 20 milionë euro.

Kujtojmë që përveç Nice, Thuram ka mbajtur veshur edhe fanellën e ACBB dhe Monacos, të dyja ekipe franceze. Ndërsa tani, 23 vjeçari është gati për aventurën italiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga