Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Atalanta shpërdoron avantazhin e dyfishtë, zikaltërit 'falin' pikë në Bergamo

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Atalanta shpërdoron avantazhin e dyfishtë, zikaltërit
Scamacca & Ederson

Atalanta ka barazuar në shtëpi përballë Veronës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Serie A. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Geëiss” të Bergamos, përfundoi me rezultatin 2-2.

Atalanta mbylli pjesën e parë në avantazh të dyfishtë. Golat për skuadrën bergamaske i shënuan Scamacca në minutën e 18’ dhe Ederson në të 18’. Por me nisjen e pjesës së dytë, Verona u bë më kërkuese , duke gjetur dy gola të shpejtë me Lazovic në minutën e 56’ dhe Noslin në minutën e 60’.

Pas këtij barazimi, Atalanta mbetet në vendin e 6-të me 51 pikë pas 31 ndeshjesh, ndërsa Verona me 28 pikë të grumbulluara deri më tani renditet e 16-ta.

Golat e sfidës:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga