Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Rinovoi me Interin, Nicolo Barella: Jam krenar që mbroj ngjyrat e këtij klubi të madh

Shkruar nga NEWSPORT
Rinovoi me Interin, Nicolo Barella: Jam krenar që mbroj ngjyrat e
Nicolo Barella

Mesfushori i Interit, Nicolo Barella ka rinovuar kontratën me klubin zikaltër deri në vitin 2029. Në faqen zyrtare, kampionët e italisë kanë bërë publike edhe fjalët e para të Barella-s pas rinovimit. Italiani ka folur nga grumbullimi me përfaqësuesen “azurre”, pasi po përgatitet për fillimin e Euro 2024.

“Sot jam jashtëzakonisht i lumtur dhe i emocionuar që kam nënshkruar zgjatjen e kontratës me Interin për kaq shumë vite. Nuk kam pasur kurrë dyshime, besoj në këtë projekt dhe mbi të gjitha doja që ky nënshkrim të ndodhte para kampionatit Europian. Unë jam vërtetë krenar që mbroj ngjyrat e këtij klubi të madh prej një kohë të gjatë”, është shprehur Barella.

Kujtojmë që mesfushori u transferua te Interi në vitin 2020, kohë kur klubi zikaltër e bleu për 33 milionë euro nga Cagliari. Që prej transferimit të tij te Interi, Barella ka luajtur 235 ndeshje ku ka shënuar 22 gola dhe ka asistuar në 51 të tjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga